Dekoratif Ayna Modelleri ve Doğru Kullanım İpuçları

dekoratif duvar dekorasyonu ve aynası

Ev Dekorasyonu Dekoratif Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Dekoratif ayna modelleri ev dekorasyonunda vazgeçilmez duvar dekor ürünleri arasında ilk sıralarda geliyor. Peki dekoratif ayna kullanımı ve tercihi nasıl olmadır?.

Ayna, mekan tasarımında hem işlevsellik açısından hem de bulunduğumuz mekana ( salon, mutfak, yatak odası, ofis ) ayrı bir tarz ayrı bir hava katan neredeyse bulunması zorunlu hale gelen ev dekorasyon ürünüdür. Ayrıca ayna mekanı geniş tutma, dışarıdan gelen güneş ışığını mekana tatlı bir sıcaklıkla yayması açısından da önemlidir.

Yaşam alanında artık daha estetik, daha zarif dekoratif ayna modelleri tercih ediliyor. Salon aynaları olsun mutfak aynaları olsun, makyaj aynaları olsun en şık ve zarif metal dekoratif aynalar tercih ediliyor.

dekoratif duvar aynası

Salon Aynası Modelleri Tercihi ve Doğru Kullanım Alanı

Salon aynaları ev dekorasyon için aslında en doğru tercih yapmamız gereken ayna modelleri arasında yer alıyor. Evimize, ofisimize misafir geldiğinde ilk dikkat çeken alanlarımızdır.

Salonlar genellikle ev içerisinde yeterli ışığı almayan ve bu yüzden de aydınlatmalara dikkat edilmesi gereken alanlardır. Bunun çözümü pencere veya kapı karşınızda yer alan duvara yerleştireceğiniz bir ayna ile ışığı rahatça iki katına çıkartabilirsiniz. Ayrıca mekanın daha ilk giriş kısmında şık bir koridor aynası veya dresuar ayna tercihi ile evinize farklı bir hava katarsınız.

Geometrik desenli ayna modelleri, parça görünüme sahip duvar aynası ile mekanınıza dekoratif bir donuş da yapabilirsiniz.

dekoratif ayna modelleri ve fiyatları

Yatak Odası Aynası İçin Doğru Kullanım İpuçları

Doğru alana yerleştirilmiş duvar aynası modelleri küçük ve dar olan mekanınızı büyük ve ferah göstermek için çok iyi fırsattır aslında. Odanızda hem kullanım kolaylığı sağlamak hem de odaya şık bir dokunuş sağlamak istiyorsanız büyük geniş boy aynaları en doğru tercihiniz olacaktır. Küçük bir odanız varsa giysi dolaplarının dış kapaklarını ayna ile kaplatarak alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Ayna Modelleri ve Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odası ayna tercihi kenarları keskin olmayan yuvarlak hatlı, plastik çerçeveli, duvar aynası veya dresaur ayna modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel tasarım şık ve şirin hayvan temalı metal dekoratif ayna modelleri de bulabilirsiniz.

Salondan Sonra En Önemli Alan Banyo Aynası

Banyo ayna modelleri tercihinde aslında herkesin ortak tercihi lavabo üstü değil de daha çok komple kaplanmış duvar aynası modelleridir. İmkanlar dahilinde bu tercih doğrudur. Bu da yine küçük alan olan banyonuzun daha ferah ve geniş gözükmesini sağlayacaktır.

Şık tasarım en güzel ayna modelleri ve fiyatları için online mağazamıza hemen gözatın.

Etiketler: dekoratif ayna modelleri, duvar aynası
Mart 26, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR